Ducksday

 

Hugger

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Blog
Ciekawe artykuły, porady, nowości dotyczące produktów sprzedawanych w naszym sklepie.
Oeko-Tex Standard 100 Class 1 co to jest?
OEKO-TEX STANDARD 100 class 1 co to jest?

Czym jest OEKO-TEX STANDARD 100 class 1

OEKO-TEX® STANDARD 100 to jedna z najbardziej znanych na świecie etykiet tekstyliów testowanych na obecność substancji szkodliwych.

Co oznacza ta etykieta?

Oznacza wysokie bezpieczeństwo produktów oraz zaufanie klientów.
Jeśli produkt tekstylny posiada oznaczenie STANDARD 100, można mieć pewność, że każdy element tego artykułu, tj. każda nitka, guzik, podszewka, zamek, nadruki i inne dodatki, został przetestowany pod kątem zawartości substancji szkodliwych i że w związku z tym artykuł jest nieszkodliwy dla zdrowia człowieka. Test jest przeprowadzany przez niezależne instytuty partnerskie OEKO-TEX® na podstawie obszernego katalogu kryteriów OEKO-TEX®. W teście brane są pod uwagę liczne substancje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. W wielu przypadkach wartości graniczne dla STANDARD 100 wykraczają poza wymagania krajowe i międzynarodowe. Katalog kryteriów jest aktualizowany co najmniej raz w roku i rozszerzany o nową wiedzę naukową lub wymagania ustawowe. Producentom i klientom nie jest łatwo codziennie śledzić sytuację prawną dotyczącą substancji szkodliwych. Eksperci z instytutów OEKO-TEX® robią to za nich.

Na jakie szkodliwe substancje testuje się tekstylia z certyfikatem OEKO-TEX® STANDARD 100?

Testowanie odbywa się m.in. na obecność występowania zakazanych barwników, rakotwórczych i powodujących alergię zmiękczaczy, substancji zapachowych, metali ciężkich, pestycydów używanych do hodowli włókien naturalnych z których wykonywane są tekstylia, a także wielu innych szkodliwych chemikaliów, które nie są jeszcze uregulowane prawnie.

Co oznacza klasa produktów Class 1?

Klasa produktu to grupa różnych wyrobów skategoryzowanych według ich przeznaczenia. Poszczególne klasy produktów różnią się wymaganiami, które muszą spełniać produkty oraz stosowanymi wartościami granicznymi.
Klasa produktów 1: To klasa produktów obejmująca produkty dla niemowląt i dzieci do 3 lat, i ma najsurowsze wymagania i wartości graniczne. 

Odzież dla dzieci Ducksday posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 class 1 spełniający najsurowsze wymagania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl